Článek do květnového čísla Pečeckých novin

publikováno 13.06.2014 (aktualizováno 15.06.2014)

HC Spartak Pečky v sezóně 2013/2014

HC Spartak Pečky v sezóně 2013/2014

Hokejový tým Spartaku Pečky se v letošním ročníku opět zúčastnil Poděbradského hokejového poháru, ve kterém skončil na 5. místě.

Před startem sezóny opustil tým Jan Kadeřábek, který přestoupil do nymburských Hornetů. Hned v úvodu sezóny pak vyřadilo zranění kolena nejlepšího střelce týmu loňského ročníku Martina Klatta. Kvůli zranění odehrál minimum zápasů i výborný obránce Gerhard Beck, pouze k jedinému zápasu nastoupil Roman Hovorka a Martina Šmejkala dokonce zranění nepustilo na led vůbec. Dalšími zraněnými byli Pavel Semecký a Radim Dedek, kteří nastoupili až v průběhu sezóny. Kvůli značné marodce bylo nutné rozšířit tým. Na soupisku tedy přibyl Patrik Winkler, který si v minulosti zahrál i 1. ligu za Sokolov.

Soutěž začaly Pečky porážkou od Mochova 4:7. Ve druhém zápase pak těsně zvítězily nad týmem Pátku 8:7. Po slušném výkonu s nymburskými Hornety 4:7, následovalo utkání proti Brkounům. V něm Pečáci prohrávali již 1:4, nakonec ale dokázali zvítězit 6:5. Po vysoké porážce od Tsunami Nymburk 3:10, přišlo „povinné“ vítězství nad poděbradskými Buldoky 8:4. Následovalo utkání s Českým Brodem 9:1, ve kterém podali hokejisté Peček výborný výkon. V dalším zápase proti Bears Nymburk Pečáci vedli již 6:1, ale Medvědům se podařilo dotáhnout skóre a sedm minut před koncem byl stav 7:7. Dvě a půl minuty před sirénou ale vstřelil vítěznou branku Malíček a Pečky zvítězily 8:7. Poté následovala další „povinná“ výhra nad outsiderem soutěže Běchovicemi 8:5. V souboji s Hokejkami Nymburk nezachytili pečečtí hokejisté úvod zápasu a po první třetině prohrávali 1:6. Nakonec utkání skončilo prohrou 5:9. V posledním zápase základní části si Pečáci s chutí zastříleli proti Sánům a zvítězili 13:2.

Po skončení základní části patřila Pečkám 4. příčka a hokejisté Peček tak v nadstavbové části hrály skupinu o 1. – 6. místo. V úvodním zápase nadstavbové části nestačily Pečky na Tsunami Nymburk a prohrály 7:9. Z důvodu startu registrovaného hráče v dresu Tsunami Nymburk však bylo utkání později kontumováno 5:0 ve prospěch Peček. V následujícím utkání podaly Pečky nejlepší výkon sezóny a remizovaly s pozdějším vítězem soutěže Hokejkami Nymburk 3:3, když o vítězství přišly necelé dvě vteřiny před koncem zápasu při power play soupeře. Další body si už Pečáci do tabulky nepřipsali. Přestože ve zbývajících třech zápasech podali dobré výkony, na body to nestačilo a  postupně prohráli s nymburskými Hornety 6:8, Pátkem 3:6 a Brkouny 5:6.