Zhodnocení sezóny 2015/2016

publikováno 17.04.2016 (aktualizováno 01.06.2016)

V článku krátké zhodnocení sezóny.

HC Spartak Pečky v sezóně 2015-2016
Hokejisté Spartaku Pečky hrají v letošní sezóně opět Poděbradský pohár - soutěž amatérských hokejistů. Soutěž se hraje na zimním stadionu v Poděbradech. Utkání se hrají stejně jako v minulých letech klasicky 3x 20 minut čistého času. Utkání řídí dva rozhodčí. Soutěž se svojí úrovní se řadí mezi soutěže okresního přeboru.
Do týmu se po roční přestávce vrátil nejlepší obránce týmu Gerhart Beck. Od začátku soutěže začal nastupovat za Pečky Luboš Vnuk a také bývalý hráč druholigového Kolína Martin Turyna. Naopak definitivně přestal hrát Jan Jiroušek.
Sezónu začal tým zápasem proti natěšeným poděbradským Buldokům. Ti sice v zápase vstřelili úvodní branku, ale to bylo z jejich strany prakticky vše, neboť zápas skončil vítězstvím Peček 19:2. Ve druhém zápase byl soupeřem Peček jeden z favoritů soutěže – Hokejky Nymburk. Pečečtí hokejisté však podali výborný výkon a připsali si vítězství 12:5. Ve třetím kole parádní výkon hráči Peček zopakovali a porazili Pátek 9:4. V dalším zápase však přišlo kruté vystřízlivění. Kocouři neponechali nic náhodě, proti Pečkám se sešli v plné sestavě a tým Peček zažil ostudnou porážku 2:19. V dalších dvou kolech pečečtí hokejisté své zápasy nehráli a připsali dvě kontumační vítězství 5:0. Nejprve kvůli marodce vzdali svůj souboj Běchovičtí a hned nato se na souboj proti Pečkám nesešli ani Phantoms Lysá. Dvouzápasová přestávka se projevila v dalším utkání, kdy byli soupeřem Peček hokejisté Mochova. Pečečtí byli prakticky celý zápas lepší ovšem nedařilo se jim v koncovce a nakonec museli zachraňovat remízu 5:5 až v power play v poslední minutě. Podobné to bylo i v dalším kole proti Českému Brodu. Tento zápas ale dokázali pečečtí nakonec vyhrát 9:5. V 10. kole byl soupeřem Peček tým Tsunami Nymburk, na kterého hokejisté Peček nestačili a prohráli 6:11. V posledním zápase úvodní části byl soupeřem Peček tým Hornets Nymburk. Pečáci předvedli v utkání spousty individuálních chyb, díky kterým prohráli 3:8. V tabulce po úvodní části tak nakonec skončili hokejisté Spartaku Pečky na 4. místě. Druhou část, která se bude hrát od poloviny ledna do konce března, tedy budou hrát ve skupině o 1. až 8. místo. Bohužel se již do konce sezóny budou muset obejít bez jednoho ze svých nejlepších hráčů Martina Turyny, který se zranil.

Souhrn výsledků úvodní části:
Pečky – Buldoci Poděbrady 19:2, Hokejky Nymburk 12:5, Pátek 9:4, Kocouři 2:19, Běchovice 5:0 kont., Phantoms Lysá 5:0 kont., Mochov 5:5, Český Brod 9:5, Tsunami Nymburk 6:11, Hornets Nymburk 3:8.

Statistické údaje hráčů:
Dedek Radim (8 zápasů/19 gólů), Turyna Martin (7z/14g), Beck Gerhart (7z/12g), Winkler Patrik (4z/9g), Vnuk Luboš (9z/9g), Malíček Pavel (9z/7g), Bašta Pavel (7z/6g), Syrůček Milan (6z/5g), Bašta Václav (8z/2g), Paluska Milan (6z/1g), Semecký Pavel (4z/1g), Malíček Michal (7z/0g), Šulc Jiří (6z/0g), Kůst Aleš (6z/0g), Zámiš Martin (4z/0g), Pospíšil Radek (1z/0g), Hovorka Roman (1z/0g),.

Statistické údaje brankáře:
Marvan Jakub: 9 zápasů, 538 minut, 59 inkasovaných gólů, průměr 7,1 gólů na zápas
bez brankáře: 2 minuty, 1 inkasovaný gól.

HC Spartak Pečky ve druhé polovině sezóny 2015-2016
Po úvodní části se hokejový tým Spartaku Pečky umístil na 4. místě Poděbradského poháru a ve druhé části sezóny tak hrál ve skupině o 1. – 8. místo. Hned v prvním zápase této nadstavbové skupiny proti mužstvu Kocourů chyběl kvůli zranění v brance Peček po čtyřech letech a šedesáti šesti v řadě za sebou odchytaných zápasech gólman Jakub Marvan, kterého pro tento zápas nahradil z týmu Tsunami Nymburk vypůjčený Marek Říha (dle pravidel mohou gólmani chytat za jiný tým). Mužstvo se na zápas proti lídrovi tabulky sešlo v pouhých sedmi hráčích do pole. Přesto ještě v polovině zápasu byl stav tři dva pro Kocoury. S blížícím se koncem zápasu však logicky docházely pečeckým hráčům síly a konečné skóre 2:9 bylo za daných okolností fantastickým výsledkem. Ani v dalším zápase se Pečky nesešly v optimální sestavě a prohrály s mužstvem Tsunami Nymburk 3:11. Naopak ve třetím zápase se konečně sešla plná sestava a výsledkem byl výborný zápas proti týmu nymburských Hokejek, který Pečky vyhrály 9:6. Následovala těsná prohra s Pátkem 5:6, ačkoli Pečky v průběhu zápasu vedly čtyři jedna. V pátém zápase přišla zbytečně vysoká porážka od Hornets Nymburk 4:14, kdy po dvou třetinách byl stav 2:5, ovšem ve třetí třetině se obranná hra Peček zcela sesypala. O vítězi zápasu s Mochovem nebylo pochyb od samého začátku, neboť Mochovští nastoupili v pouhých sedmi lidech, přičemž pro zranění jim v průběhu první třetiny jeden hráč odstoupil. Utkání nakonec skončilo rekordním vítězstvím 28:5 pro Pečky. Poslední utkání měly hokejisté Peček odehrát proti týmu Českého Brodu, ten však k zápasu nenastoupil a tak utkání skončilo kontumační výhrou Peček 5:0.
Celkem bylo v sezóně odehráno 15 utkání. (Další 3 zápasy se vinou nedostavení soupeře nehrály). Ve druhé polovině sezóny bojoval tým s docházkou hráčů. Prakticky jen v jediném utkání (proti Hokejkám) nastoupily Pečky v optimální sestavě. Jediným hráčem, který odehrál všechny zápasy byl Pavel Malíček. Celkem se dresu Peček představilo 20 hráčů a dva brankáři.

Statistické údaje hráčů (celá sezóna)
Dedek Radim (12 zápasů/22 gólů), Malíček Pavel (15z/16g), Beck Gerhart (11z/15g), Turyna Martin (7z/14g), Bašta Pavel (12z/12g), Winkler Patrik (6z/11g), Klatt Martin (1z/9g), Vnuk Luboš (9z/9g), Syrůček Milan (9z/7g), Semecký Pavel (9z/6g), Paluska Milan (10z/4g), Šupík Michal (2z/3g), Bašta Václav (13z/2g), Šulc Jiří (12z/2g), Malíček Michal (11z/1g), Holub Luboš (1z/1g), Kůst Aleš (8z/0g), Zámiš Martin (7z/0g), Hovorka Roman (1z/0g), Pospíšil Radek (1z/0g).

Statistika brankářů:
Marvan Jakub: 14 zápasů, 837 minut, 106 inkasovaných branek, průměr 7,6 gólu na zápas
Říha Marek: 1 zápas, 60 minut, 9 inkasovaných branek, průměr 9 gólů na zápas
Bez brankáře: 3 minuty, 1 inkasovaný gól.